Noc s Andersenem

30. – 31. března 2012

Letos proběhl 12. ročník této akce. Na naší škole jsme četli, spali a prožívali noční dobrodružství již po osmé. Zúčastnilo se devět tříd - oba přípravné ročníky, 1. C, 2. B, 3. B, 3. D, 4. A, 4. C a 5. A.
Hned po zahájení v 19 hodin čekalo děti milé překvapení – naše pozvání přijala herečka Sabina Laurinová se svým otcem panem režisérem Františkem Laurinem a s dcerou a naší žákyní Valentýnou Vojtkovou. Děti přivítali čtením a dramatizací pohádek Boženy Němcové, následovala výtvarná soutěž a kratičká ukázka z filmového zpracování Babičky. Dětem připomněli i české tradice, které se často objevují v díle této autorky – Velikonoce.
V průběhu večera se jednotlivé třídy rozdělily na svůj připravený program – divadelní dílny zaměřené na dramatizaci pohádek, hry orientované na znalost pohádek, pohádkových bytostí a postaviček z dětské literatury, výtvarné dílny, promítání a předčítání díla Boženy Němcové. Nezapomněli jsme ani na Jiřího Trnku, který také patří mezi naše letošní jubilanty.
…no a na konec přišlo sladké spaní a pak ráno a konec našeho nočního dobrodružství ve škole. Akce se dětem i nám, kteří jsme ji připravovali, moc líbila a těšíme se již na pokračování v příštím roce.
Věra Jenšíková