Poznávací zájezd do Anglie 2010

Prezentace z Anglie ve formátu pps (11MB), prezentace ve formátu pdf (19MB)

Ve dnech 14. až 19. března se 40 žáků naší školy z 5. - 7. tříd zúčastnilo jazykového poznávacího zájezdu do jižní Anglie a Londýna. Navštívili jsme zajímavá města na jižním pobřeží, pozorovali jsme mořské živočichy v Sea Life Centre, nakupovali jsme v místních obchůdkách. V Hastings jsme si prošli pašerácké jeskyně a seznámili se s trochu jinou historií Anglie. V městečku Rye jsme viděli staré hrázděné domy, kde jakoby se zastavil čas. Hever Castle nás poučil o době Jindřicha VIII. Také jsme se prošli po bílých křídových útesech Beachy Head. Poslední den jsme poznávali pamětihodnosti Londýna.
Byli jsme ubytovaní v rodinách a měli tak možnost trénovat angličtinu a porovnávat život v Anglii se životem u nás. Všem se nám zájezd moc líbil a také počasí bylo nádherné.