Předvánoční exkurze do svíčkárny

Dne 6. prosince 2011 se žáci tříd 3. A a 2. C zúčastnili předvánoční exkurze do výrobny svíček v Šestajovicích u Prahy. Děti byly seznámeny s postupem při výrobě svíček, udělaly si vlastní představu toho, jak samotná výroba probíhá, samy si odzkoušely vyrobit si vlastní svíčku odlitím vosku do citrónové kůry a skořápek od ořechů. Součástí exkurze bylo i namáčení svíček do rozpuštěného vosku. Vznikaly tak nádherné, různobarevné svíčky, které si děti mohly ponechat stejně jako balíček koupelové soli, jenž si samy naplnily.
Součástí exkurze byla také prohlídka místní ZOO, kde děti obdivovaly především malinkatá, teprve dvouměsíční selátka.
Na závěr exkurze si děti nakoupily v přilehlém obchodě svíčky pro radost rodičům, babičkám, dědečkům, tetičkám či strýčkům… Exkurze se výborně vydařila a děti se dověděly mnoho nových zajímavostí.
Mgr. Lenka Vargová