Den s hradní stráží

V pátek 8. října se naše třída 4.A zúčastnila programu Den s Hradní stráží, který pro žáky 4. tříd zajistila pí.uč. Štíhlová.
U severního vstupu na Pražský hrad se nás ujal jeden z velitelů hradní stráže a provedl nás po celém areálu Pražského hradu. Velice děti zaujal poutavým vyprávěním o hradu a jeho obyvatelích.
Chlapce nejvíce zaujala prohlídka Prašné věže , ve které je umístěna výstava o historii a současnosti Hradní stráže s ukázkami dobových zbraní a uniforem se zasvěceným výkladem našeho průvodce.
Po krátkém odpočinku v Jižních zahradách nás čekal vrchol tohoto programu, velká slavnostní výměna stráží, která se koná jednou denně ve 12 hodin na prvním hradním nádvoří. Jako hosté Hradní stráže jsme měli to nejlepší místo pro tuto podívanou.

Moc děkujeme panu Kuncovi a paní učitelce Štíhlové za tento skvělý zážitek. na stráži jak to bylo v minulosti na nádvoří
nástup na výměnu stráží výměna stráží nástup začínáme