Projekt KROKUS

Tento projekt je určen pro žáky druhého stupně ZŠ a studenty SŠ. Zúčastňují se ho školy z celého světa.
Letos se i my podílíme na této akci – do sázení cibulek krokusů se pustili žáci 6. C a žáci dějepisného semináře 9. A a 9. B. Krokusy by měly vykvést na konci ledna, kdy byl osvobozen koncentrační tábor v Osvětimi.
Všechny květy mají žlutou barvu, která symbolizuje žlutou barvu Davidovy hvězdy, kterou byli Židé nuceni nosit v období nacistické vlády nad Evropou.
Držte nám palce, ať se nám dílo podaří a můžeme si říct, že jsme dobrými zahradníky.
Budeme Vás průběžně informovat, jak se našim cibulkám daří smajlík
Žáci 6. C + dějepisného semináře 9. tříd + paní učitelka Věra Marušková

poslední foto 5.12.2011

Zprávy z naší zahrádky

Dobrý den, opět se hlásíme z naší „zahradnické“ dílny.
V úterý 22. listopadu jsme byli na kontrole našich krokusů a jaké bylo naše překvapení – některým rostlinkám už se nelíbí v hlíně a začínají se drát ven z květináčů?

Prosincové zprávy ze zahrádky

V úterý 20. prosince nastal pro naše krokusy den „D“ – vyrazily za denním světlem.
Nejdříve se zapojili do procesu vyndávání květináčů z tmavých pytlů žáci 9. ročníku a nestačili se divit, jak cibulky povyrostly. Rozdělili si je podle tříd a nyní se o ně budou starat již sami.
Během 6. vyučovací hodiny se i šesťáci vydali na třetí patro, aby přenesli „své“ krokusy do třídy. Přeprava dopadla dobře, všechny květináče docestovaly bez újmy na místo určení. Pro krokusky byla připravena lavice v zadní části třídy, hned byly zality a teď se musí snažit, aby vykvetly v předpokládaném termínu.
Fotografie z putování krokusů do tříd:

Stav krokusů na konci ledna

Poslední zpráva ze zahrádky

Bohužel nám žádný krokus nevykvetl, ale doufáme, že příští rok napravíme chyby a budeme se moci pochlubit žlutými květy – možná se k nám přidají i další žáci naší školy, které neodradí náš letošní neúspěch – takže na shledanou při příštím zahradničení.