Jak se žije neslyšícím?

České Centrum znakového jazyka PEVNOST přijelo v listopadu 2012 na Barrandov za žáky druhého stupně se zajímavými přednáškami na téma „Jak se žije mezi námi neslyšícím“.
Opravdu to nemají lehké, zvlášť když se najde málo těch, kteří by jim dokázali v situaci na ulici pomoci. Na přednášce se žáci dozvěděli, jak se k takto handicapovaným chovat, co je pro ně těžší, co zase vnímají lépe než my bez handicapu. K tomu se přidala řada zajímavých informací o znakové řeči – věděli jste například, že každý stát má vlastní znakový jazyk? Žáci druhého stupně naší školy už nyní ano. Přednášející jim názorně český znakový jazyk ukázali. Žáci už vědí, jak neslyšící tleskají, jak se „řekne“ pes, strom či čokoláda… Přednášky, kterých se sedmáci zúčastnili již v říjnu, ocenily i ostatní ročníky.
Mgr. Věra Marušková
preventistka sociálně patologických jevů