Neviditelný svět v pohybu

1. září se žáci 4. tříd zúčastnili zajímavé soutěže, kterou si pro ně přichystala nadace Leontýnka. Tato nadace se zabývá pomocí nevidomým lidem.
Organizátoři, za pomoci žákyň 9.tříd, připravili pro děti několik soutěžních úkolů, které soutěžící museli zvládnout s očima zakrytýma rouškou.
Z každé 4.třídy soutěžily dvě dvojice dětí. Musely například zvládnout projít trasu mezi překážkami se slepeckou holí, podle čichu a hmatu poznat některé potraviny, sestavit poslepu slovo z písmenek na hliněných tabulkách, podle sluchu poznat dvě stejná vajíčka naplněná různými předměty, nalít skleničku vody nebo si namazat krajíc chleba máslem.
Organizátoři chtěli těmito úkoly dětem ukázat, jak může být obtížný jednoduchý úkol, pokud ho musí vykonat člověk se zbytky zraku nebo zcela nevidomý.
Po skončení soutěžního klání na všechny děti čekala ukázka výcviku vodících psů, kteří jsou nevidomým a handicapovaným lidem velkými pomocníky. Děti byly také poučeny, jak nabídnout pomoc nevidomému.