Noc s Andersenem - 1.–2. dubna 2011

Letos proběhl 11. ročník této akce. Na naší škole jsme četli, spali a prožívali noční dobrodružství již po sedmé. Zúčastnilo se osm tříd - přípravný ročník, 1. B, 1. C, 2. B, 2. D, 3. A, 3. C a 4. A. Hned po zahájení v 19 hodin čekalo děti milé překvapení – naše pozvání přijala herečka Sabina Laurinová se svým otcem panem režisérem Františkem Laurinem a s dcerou a naší žákyní Valentýnou Vojtkovou. Děti přivítali čtením a dramatizací pohádek Václava Čtvrtka, následovala výtvarná soutěž a nácvik výrazových prostředků používaných v divadle.
V průběhu večera se jednotlivé třídy rozdělily na svůj připravený program – divadelní dílny zaměřené na dramatizaci pohádek, hry orientované na znalost pohádek, pohádkových bytostí a postaviček z dětské literatury, promítání a předčítání pohádek Václava Čtvrtka, Zdeňka Milera. Nezapomněli jsme ani na Miloše Kratochvíla, který také patří mezi naše letošní jubilanty. Nejstarší z nás – žáci třídy 4. A – připravili pro své spolužáky i hosty výstavu věnovanou dílu jmenovaných jubilantů. Bylo na ní možno shlédnout nejen knihy, ale i pohledy, plyšáky, krabice, lízátka, osušky, CD, DVD a další předměty s touto tematikou.
…no a na konec přišlo sladké spaní a pak ráno a konec našeho nočního dobrodružství ve škole. Akce se dětem i nám, kteří jsme ji připravovali, moc líbila a těšíme se již na pokračování v příštím roce.
Pár ukázek můžete shlédnout na: Noc s Andersenem