Obvodní kolo

Předveď, co umíš na PC

28.2.2011

Obvodního kola soutěže pro žáky Prahy 5 a 13, které se na naší škole pořádalo již 5. rokem, se zúčastnilo celkem 20 žáků 1. stupně v kategorii grafika a 56 žáků 2. stupně a příslušných ročníků víceletých gymnázií v kategoriích textový editor, tabulkový kalkulátor, grafika a prezentace ze 16 škol.

Zde je výsledková listina.

Zde jsou nejlepší práce v jednotlivých kategoriích

Grafika pro 1. stupeň

V programu Malování vytvoř pozvánku na oslavu svých narozenin. Máš štěstí, letos můžeš jít se svými kamarády k McDonald's.

Grafika pro 2. stupeň

V grafickém editoru vytvoř plakát pro MiniZOO Malá Chuchle (vytvoř logo miniZOO a plakát pro jarní akci v miniZOO a logo tam umísti, připiš kdy a v kolik hodin se akce koná.

Textový editor

Máš vytvořit dvoustránkový dokument – nabídkový leták tvé budoucí agentury, která bude nabízet lanový park a jiné adrenalinové sporty.

Tabulkový kalkulátor

Do listu1 vytvoř tabulku – navrhni narozeninovou oslavu u Mc. Donalda pro tvého mladšího bratra.
Do listu2 v souboru vytvoř tabulku a graf s kalorickou hodnotou desertů. Někdo si možná musí hlídat svou váhu, tak ať ví, co je méně kalorické. Vypiš minimální, průměrnou a maximální hodnotu desertů.
Na list3 vytvoř přehled restaurací, kde narozeninovou oslavu mohou zařídit. Uveď jen adresy a telefon, vše do samostatných buněk, vlož filtr, aby se jednoduše dala najít restaurace například v Praze 5. Celý list přejmenuj na "seznam fast foodu".

Prezentaace

Vytvoř prezentaci se 6 – 8 snímky (ne více) na téma týdenní školní akce (lyžařský výcvik, škola v přírodě, školní projekt, atd.). Věnuj pozornost struktuře prezentace (v úvodu zmiň cíl akce, pro koho je určena, a kde se bude odehrávat).