Jazykový zájezd do Skotska

13. - 20.5.2009 se 40 žáků z 5. až 9. tříd zúčastnilo studijního zájezdu do Skotska. Navštívili jsme nejznámější a nejkrásnější místa např. Edinburgh s planetáriem, Scone Palace, kde je " kámen osudu", údolí, kde se natáčela řada filmů a kde byla škola Harryho Pottera v Bradavicích, nádraží Harryho Pottera, prostě všechno. Plavili jsme se po jezeře Lochness, bohužel, příšeru jsme neviděli. Celý poslední den jsme strávili v Londýně. Svezli jsme se na London Eye, lodí po Temži do Greenwich, prohlíželi jsme si expozice v British Muzeum a prošli se kolem dalších známých londýnských památek. Angličtinu jsme trénovali v rodinách, kde jsme bydleli, při nakupování, při rozhovorech s kolemjdoucími, v autobuse jsme zpívali skotské a anglické lidové písničky. Všem se zájezd moc líbil a budeme na něj dlouho vzpomínat.